VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, DOVOLUJEME SI VÁS UPOZORNIT, ŽE V OBDOBÍ OD 26.7. DO 5.8.2024 JE NAŠE SPOLEČNOST Z DŮVODU FIREMNÍ DOVOLENÉ UZAVŘENA A BUDEME ČERPAT SÍLY DO NAŠÍ DALŠÍ ČINNOSTI. V TOMTO OBDOBÍ NEBUDE DOCHÁZET K VYŘIZOVÁNÍ OBJEDNÁVEK. EXPEDICE BUDE OBNOVENA HNED NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN PO DOVOLENÉ, COŽ JE ÚTERÝ 6.8.2024. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A I VÁM PŘEJEME KRÁSNĚ PROŽITOU DOVOLENOU!

Čím uctít vaše hosty? Lahodnou kávou!

 

Zná to asi každý. Zazvoní zvonek a za dveřmi stojí nečekaná a neohlášená návštěva. Jakmile ji pozvete dál, měli byste jí připravit drobné pohoštění. V ledničce byste pro tyto případy měli mít pár kvalitních surovin, ze kterých rychle a jednoduše zhotovíte pochoutky, které můžete vašim hostům naservírovat. Přijdou-li i se svými dětmi, pak nezapomeňte ani na ně. V zásobě mějte vždy kousek něčeho sladkého – malé ratolesti totiž sladkosti milují. Rozhodně nepohrdnou želatinovými či karamelovými bonbony, radost jim udělají také výrobky v čokoládě nebo tolik oblíbená barevná lízátka v různých příchutích. Přichystat nezapomeňte také něco k pití. Dětem bude stačit limonáda, dospělým můžete nabídnout i skleničku něčeho ostřejšího. Nebo dobrou pohodu podtrhněte chutnou kávou.

 V HLAVNÍ ROLI KVALITA

Lahodnou kávu jako z kavárny si můžete připravit i v pohodlí vašeho domova. Stačit jen dodržet určitá pravidla. Ze všeho nejdůležitější je samotná surovina. V běžném obchodě se o jejím původu nedozvíte nic, často postrádá charakteristické vůně, o její chuti nemluvě.Vyrazte proto do specializovaných prodejen a investujte do kvalitní zrnkové kávy, kterou kupujte vždy nemletou. Skladujte ji v temnu a ve vzduchotěsných nádobách, právě vzduch je totiž jejím největším nepřítelem. Bohužel ne každý si její konzumaci může dovolit, například kvůli zdravotním problémům, vhodná není ani pro těhotné a kojící ženy. Mějte tedy v záloze i alternativu v podobě kávy bez kofeinu. Její chuť je stejná jako u té klasické a vaši hosté ocení, že se nemusí zříkat svého šálku.

 KÁVA JAKO Z KAVÁRNY

S její přípravou vám pomůže profesionální kávovar. Ačkoli je investice do něj trochu vyšší, rozhodně se vám vyplatí. Sáhněte například po značce NuovaSimonelli, která vyniká zkušenostmi i tradicí. Kávovar se o všechno postará, na vás tak hlavně zůstává udržovat přístroj v čistotě - káva je totiž hlavně o ní. Pravidelně ho tedy čistěte od zbytků, které po přípravě zůstanou. Aromatické oleje z kávy totiž ulpívají na veškerém vybavení a odporná pachuť pak přechází do nápojů. A to určitě nechcete. Tak, oslňte vaše hosty kávou jako z kavárny!